Oca 20, 2015
1206 Views
2 0

Ne Yapmalı, Nasıl Yapmalı? (Hayat TV)

Written by

Comments to Ne Yapmalı, Nasıl Yapmalı? (Hayat TV)

 • servet salman ; saygı değer hocam a alah razı olsun keşke her kes onun gibi her zaman hak ve hukuktan bahıs etse, neden ! çünkü her kese hak lazım, o yoksa hiç bir şey olamaz insan hayatı için. adalet………………………

  Anonim 25 Ocak 2015 19:00 Cevapla
 • Asr süresine göre yani Allah’a göre iman edip salih amel işleyerek birbirlerine sabrı ve hakkı tavsiye edenler dışındakiler hüsrandadır.

  Ama ne hikmetse ihsan abi’nin inandığı Allah asr süresine göre hareket eden bi Allah değil. Ben biliyorum ki Allah vaadinden dönmez, ihsan abiye göre bilmiyorum döner mi dönmez mi, kendi söylesin.
  Kuranın söylemediğini söyleyerek ekilen tohum çürür. Halbuki söylediklerinin birçoğu o kadar doğru ki, aradaki kuran dışı çürüklükler diğer doğru kısmı da anlamsızlaştıracak diye korkuyorum, aslında böyle giderse çocuk ölü doğacak, yazık olacak.
  Haklı olduğun tarafları kabul edecek insan zaten az, o azları davet ettiğin şey kuran değil mi? Kurana bakınca söylediğin bazı laflar bizzat davet ettiğin şeye yani kurana uymuyor nasıl olacak şimdi bu.
  22 kitabı 30’a çıkartmak, her iktidara gelenle mahkemeleşmiş olmak, söylediklerinin birçoğunun doğru olması amellerinin boşa gitmeyeceğini garantiler mi. Yeri gelmişken, kuran yahudi ve hristiyanlar(tahrif edilmiş olan ilk temsilciler değil) cehenneme gidecek derken, sen, o önemli değil diyorsun. Allah’ın dediği mi senin dediğin mi doğru? Elbette Allah’ın dediği.

  Bi de bi tek ben miyim arkadaş bu adamın söylediği yanlışları gören, niye gördüğünüz halde eleştiri yapmayarak kötülük ediyorsunuz, bunca emeği, kafa patlatması, mücadelesi olan böyle bir adama.
  Müslüman bu mu? Başkalarını, başka cemaatleri eleştirirken aslan kesiliyorsunuz da sıra ihsan abiye gelince niye dut yemiş bülbüle dönüyorsunuz, yarın ahirette ne cevap vereceksiniz?
  Allah’ın ayetleri ile niye uyarmıyorsunuz, uyarmadığınız sürece her söylediğini haklı görüyor ve söylediklerinde çelişkiler ortaya çıkıyor, bu çelişkileri Kuran muhalifleri mi ortaya çıkartsın istiyorsunuz, istediğiniz bu mu? Ses çıkartmayarak kulluğu yerine getirdiğinizi zannediyorsanız yanılıyorsunuz. Kulluk sadece ve sadece Allah’ın razı olmasını sağlamaya çalışmaktır.

  Rabbim, derdi, salihlerden olmak olanları sıratı müstakimine ulaştırsın…

  Şükrü Çelebi 26 Ocak 2015 18:31 Cevapla
  • Bence İhsan Abi’yi yeniden iyice anlamaya çalışarak dinle. Şu yazdığın yorumdan anladığıma göre onu hiç anlamamışsın. Allah’a inanmak ne demek diye uzun uzun anlatımları var. Bana dinden bahset programların da. Bakış açını değiştire bilirsen ki bu gayret isteyen bir iştir Asr süresine ters br şey demediğini görebilirsin. Aydınlanma mücadelende Allah yardımcın olsun. Sevgiler.

   Anonim 31 Ocak 2015 14:31 Cevapla

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.